HISTORIE

Naše Občanské sdružení Tučkopólo navazuje na tradici pořádání dětských sportovních táborů ve Foglarově Zátoce poblíž Ledče nad Sázavou. Tyto tábory byly v dávné historii pořádány TJ Bohemians ČKD, v devadesátých letech poté žezlo převzal TJ Sokol Královské Vinohrady. Kolektiv vedoucích se za tu dobu generačně obměnil, noví vedoucí a praktikanti byli a jsou rekrutováni z již odrostlých účastníků tábora. Za zmínku zde jistě stojí pár jmen vedoucích "seniorů", kteří "vychovali" stávající kolektiv vedoucích a zasloužili se nejvíce o to, že máme v dnešní době na co navazovat, jsou to: dnes již legendární ex-hlavní vedoucí Jan "Křovák" Karel, věčná zástupkyně hlavního vedoucího Eva "Eda" Davídková, dále pak Zdena Sobotková, rodina Rakovských, Alena Štastná a jmenovat se zde také sluší hospodáře Jaroslava Haltufa.

Jak čas neutěšeně plynul, získalo tábořiště ve Foglarově Zátoce v roce 2005 nového majitele a podmínky pro pořádání táborů se zde začaly pozvolna měnit. Nastalé změny tak nakonec vyústily v to, že se koletiv vedoucích po dlouhých úvahách rozhodl v roce 2008 uspořádat tábor na jiném místě. Za tímto účelem bylo založeno OS Tučkopólo

V ledečských dobách většina ze současných vedoucích jezdila na tábor coby děti, ti starší již sbírali zkušenosti či přímo samostatně připravovali témata celotáborových her (Divoký Západ, Rytíři kulatého stolu, Egyptští Faraoni, především pak poslední ročníky - témata Mohykáni, Cesta tučňáků na severní pól (odkud je i název našeho sdružení), Pravěk či Návštěva mimozemšťanů ve středověku.

Pro představu o táborech pořádaných naší "bandou" si prolistujte níže - s krátkým popisem celotáborové hry, která daným ročníkem děti provázela. Více fotografií z jednotlivých let (i z dalších akcí v průběhu školního roku - pobytových i jednodenních) pak najdete v sekci galerie. Děkujeme Vám za přízeň.

MISE 2021

Tajuplné Pásmo

MISE 2020

Rychlé šípy

MISE 2019

Asterix, Obelix a Fúrie

MISE 2018

Egypt a (nečekané) putování časem

MISE 2017

Vikingové

MISE 2016

Cesta do vesmíru

MISE 2015

Indiáni

MISE 2014

Mafie

MISE 2013

Upíři

MISE 2012

Divoký západ

MISE 2011

Ostrov pokladů

MISE 2010

Nejvyšší hora světa

MISE 2009

Čína (tajemství terakotové armády)

MISE 2008

Májská říše (ve jménu kakaového bobu :) )

Poslední aktualizace

17. 2. 2024: Džejna